Mistrovství Moravy a Slezska Břeclav

05.06.2016 00:00

V neděli jsme se nezvyklým dopravním prostředkem (auty) vypravili ve velkém na Mistrovství Moravy a Slezska dorosteneckých, juniorských, mužských a ženských kategorií.

V Břeclavi nás přivítalo tradičně slunečné počasí, jak jinak, když město leží na Dolnomoravském úvalu, což je nejteplejší místo v republice. V rozporu s tímto tvrzením je fakt, že nám v průběhu závodu mírně sprchlo. Nyní se vraťme k atletice. Mezi juniorkami vybojovala na trati 3000m př. titul Ivana Lubojacká a na druhém místě doběhla Lenka Peterková.
Na stejně dlouhé trati, ale bez překážek obsadila 3.místo Hana Peterková a 4.místo Nikola Peterková. Skvělého úspěchu dosáhly naše mílařky Aneta Chlebiková a Eva Galaczová. Patnáctistovka byla nejobsazenější disciplína, a běžela se opravdu velmi rychle. Eva mezi ženami vybojovala skvělé 3.místo v novém osobním rekordu 4:51.76. Aneta dokonce dokázala mezi juniorkami vyhrát také v novém osobním rekordu 4:43.76 – tento čas je také zatím nejlepším výkonem juniorek v letošní sezoně.
Naši junioři Jakub Cieslar a Serhij Tkač se postavili na start 5000m. Serhij si vylepšil osobní rekord o 10 setin sekundy na 16:16.90 a doběhl si pro druhé místo. Jakuba velmi trápila alergie a sobotní silový závod v Ostravě, pro z toho bylo až páté místo. Naši dorostenci René Sasyn a Adam Kufa startovali na 1500m. René odtáhl celý závod a vybojoval titul MaS.

Adam si v novém osobním rekordu 4:33.80 doběhl pro skvělé 6.místo.

Všem děkuji za skvělou reprezentaci klubu a doufám že se sejdeme v hojném počtu nejen závodníků, ale i diváku na 3.kole ligy mužů a žen na našem třineckém stadionu v sobotu 11.6.

Výsledky: online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=26831