Mistrovství ČR a zlatá medaile

22.06.2021 00:00

Tento víkend uvítalo na kladenský stadion Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze.
Z našeho klubu se nominovali:
Karolína Sasynová 3000m, Tereza Sikorová 400m,  Nikodem Mitrenga 2000m př. a František Szkatula 800m.
Oba závodní dny doprovázelo velice teplé počasí. Teplota vzduchu kolem 33°C ve stínu, teplota na rozpálené dráze zřejmě ani nebyla měřena, ale určitě to bylo pěkné peklíčko.
V sobotu z našeho týmu začínal Franta v rozbězích na 800m. Franta si taktickým během pohlídal druhé postupové místo časem 2:01.73. Na čtvrtce nás zastupovala Terka Sikorová, ale čas 60.83 a čtvrté místo v rozběhu znamenal konec postupovým nadějím do nedělního finále.
Zlatý hřeb prvního dne přišel k večeru, kdy na 2000m překážek nastoupil Nikodem Mitrenga. Časem 6:10.76 si celý závod odtáhl a získal zlatou medaili. Naprosto skvělý výkon a zasloužený titul mistra ČR.

Druhý den závodů začínala Karolína Sasynová. Po vleklém zranění jsme zrušili oblíbenou patnáctistovku v sobotu a soustředili jsme se na nedělní trojku s pokusem na limit mistrovství Evropy (9:40.0), který pro Káju nebyl nijak nedosažitelný, protože už v hale  zaběhla 9:34..
Kája běžela se soupeřkou na čelní pozici až po 2200m, bohužel pro zranění byla nucena dvě kola před cílem vzdát.
Přejeme brzské uzdravení!
Další nedělní start, a pro Nikyho trať 3000m. Tam po fantastickém závěru i přes únavu z předešlého dne přidal osobním rekordem  9:03.33 bronzovou medaili. Parádní výkon!
Franta ve finálovém běhu a ve velké konkurenci časem 2:00.45 obsadil skvělé páté místo, no a třešničkou na dortu byla štafeta dorostenců 4x400m kde startovali Franta s Nikym.
Celá třinecká štafeta podala fantastický výkon časem 3:32.45. Bohužel našim o pouhých 14 setin utekla bronzová medaile.
Tak tohle je královna sportu - atletika.
Všem děkujeme za reprezentaci a skvělé výkony, jen tak dál!!

Výsledky: online.atletika.cz/vysledky/46899/540