Hornická desítka

07.11.2015 00:00

Třicátý ročník Hornické desítky byl zcela jistě top závodem letošní běžecké sezóny.
Určitě by nemluvil pravdu ten, kdo by tvrdil, že na hornické nechce zaběhnout dobře.
Opět naprosto bezchybná organizace slezanské party, obrovský počet startujících (2862 běžců) a vynikající gulášek s pěknými cenami a tombolou.
Počasí běžecké kolem 11°C s pár kapkami deště, kolem tratě nadšenci kteří fandili téměř všem a nadšené děti podávající své životní výkony vzhledem k vystaveným cenám.
V tom celém celodenním kolotoči čtyřicet jablunkovských dresů s perfektními výsledky.
Celkem jsme v obrovské konkurenci získali tři první místa, dvě druhá místa, dvě třetí, čtyři čtvrtá místa a dvě pátá umístění.
Začneme  u nejmladší kategorie. Nikolka Ernstová v běhu na 150m získala hned na počátku pro naše barvy druhé místo. V zápětí jsme měli další želízko v ohni a to Vojtu Kulicha na 300 metrové trati. Toho je potřeba velice pochválit, protože i po ošklivém pádu na startu, nejen že všechny doběhl, ale ještě se umístil na skvělé čtvrté pozici.“ Klobouk dolů Vojto, tomu se říká tvrďák!“
Další naší stálicí je Markétka Sikorová, která roli favoritky potvrdila a zvítězila. T téže kategorii na pátém místě doběhla i Natálka Ernstová. Franta Szkatula po skvělém závodu v předžactvu vybojoval čtvrtou pozici.
Opět radost nám připravila Katka Supiková, která zvítězila v kategorii 2003. Hned za ní startovaly další naše želízka v čele s Kájou Sasynovou. Kája zvítězila, Míša Šimurdová třetí, těsně za ní Erika Zahaluková, velmi pěkné.
Starší žák René Sasyn přidal na trati 836m stříbro a vzápětí po nádherném souboji v cíli Ivana Lubojacká také postříbřila naše barvy. Tolik o mládeži.
U mílařů na trati 3333m jsme měli zastoupení jen v jednom běžci. René Sasyn zajistil pro náš klub další bronzovou medaili.
Na desítce doběhla na pátém místě ve své kategorii Ivana Lubojacká , také Jožko Bielesz skvěle na místě čtvrtém. Téměř všude bylo vidět náš dres, což je u tak monstrózní akce opravdu paráda.
Další startující mládež: Drinková Kristýna 27, Šotkovská Eliška 18, Čmielová Barbora 33, Čmielová Johana 38, Kulichová Klaudie 16, Bojková Anežka 10, Martynková Tereza 11, Marszalková Tereza 9, Peterková Lenka 12, Mitrenga Samuel 24, Szkatula Václav 20, Tobiáš Martynek 30, Mitrenga Szymon 18,Folrwarczny David 7, Samiec Ondřej 17, Zielina Filip 13, Mitrenga Nikodem 12, Sikora Marek 9, Lubojacki Jan 18, Kufa Adam 8.

Další startující na desítce: Peterková Lenka 10, Sasynová Jana 25, Konderla Jakub 12, Rusnok Petr 10, Peterek Libor 7, Lubojacki Kamil 19, Ernst Tomáš 10, Rylko Václav 7, Sasyn Kamil 25, Delina Daniel 17.

„Jo a ještě jsem zapomněl na Nemovitosti v Beskydech, které nám formou Marka Chrasciny přinesly další stříbrnou medaili.“
Velké díky všem za reprezentaci klubu a nádherné výsledky!

Výsledky:H10 2015 vysledky mladez.xls (176128)