Mistrovství Moravy a Slezska - Olešná

06.11.2021 00:00

Letošní Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu pořádal oddíl Slezanu Frýdek-Místek. Své úlohy se zhostili nadmíru dobře, tradiční krosová trať v Olešné byla skvěle připravena, atmosféra báječná, počasí skvělé, jen běžet .
Z našeho klubu startovalo celkem 17 závodníků, kteří vybojovali čtyři zlaté a jednu bronzovou medaili v jednotlivcích.
Dále se pak společně s třineckými podařilo v družstvech získat třetí místo v dívčích přípravkách, druhé místo v chlapeckých přípravkách a druhé místo v družstvech žákyň. Paráda!
Přípravky závodily na kilometrové trati. Tam svou skvělou formu po soustředění předvedla Magdaléna Bieleszová, která časem 3:57 vybojovala zlatou medaili. Mimo jiné běžet v přípravkách na krosové trati kilometr pod čtyři minuty je famózní výkon. Gratulace Majdo!!
O další medaile se postarali naši žáci na dvoukilometrové trati. V sólo závodě zvítězil Vojtěch Turek v čase 6:32, na třetím místě po napínavém souboji v cíli doběhl Szymon Mitrenga. Pěkné chlapci!
Dorost a junioři již startovali společně na trati o délce 3km.
Tam nám v dorostu vybojoval zlato Nikodem Mitrenga a za juniory Marek Krišica vybojoval taktéž zlato!.
Takže máme celkem čtyři mistry Moravy a Slezska!! Skvělé!
Dovolím si podotknout, že všichni naši běželi závod z plného tréninku, bez jakéhokoliv ladění a odpočinku před závodem.
Tímto děkuji všem startujícím za reprezentaci klubu a skvělé výkony!
Držme se toho, že opravdu nejdůležitější je se zúčastnit!!