MČR žactva zlato, MMaS ml. žactva bronz

19.09.2021 16:29

Tento zářiový víkend přinesl vrchol sezóny jak mladšímu tak i staršímu žactvu. Pro mladší žactvo ještě MČR pořádáno není, vrcholem je tedy Mistrovství Moravy a Slezska - MMaS.
V sobotu jsme měli jediného zástupce na MMaS v Olomouci  Vojtu Kulicha, který startoval ve dvou disciplínách. Vojta je všestranný atlet, který nemá problém zvládnout techniky i běhy což opět potvrdil ziskem dvou bronzových medailí.
Nejdříve  ve skvělém osobním rekordu 2:16.97 vybojoval bronzovou medaili na trati 800m, posléze na oštěpu hodem 35.62m přidal další bronz. Více disciplín již pravidla nepovolovaly, jinak by jistě Vojta přidal v dálce další kvalitní výkon.
Gratulace tomu bojovníkovi!

V sobotu bylo zahájeno také MČR staršího žactva v Mladé Boleslavi. Tam se nominovali tři naši atleti:
Vojta Turek 800m, Míša Čmielová 1500m př. a Szymon Mitrenga 1500m př.
Vojta startoval již v sobotu v rozběhu, který si pohlídal a z prvního místa postupoval do nedělního finále.
Takže v neděli od 10:35, začala adrenalinová nálož pro trenéry.
Nejprve Míša ve fantastickém rekordu 5:25.72 obsadila nepopulární čtvrtou příčku, kdy zaostala za soupeřkou jen o 3 vteřiny, přičemž si vylepšila osobní rekord o 16 sekund!!
Posléze Szymon ač ve skvělém běhu, ale bohužel po pádech na překážkách obsadil devátou příčku v čase 4:55.97.
Nakonec  Vojta Turek ve finále osmistovky  vybojoval zlatou medaili také ve vynikajícím osobním rekordu 1:59.44. se zlepšením o 3 vteřiny!
Máme tedy Mistra republiky v běhu na 800m!!
Velké gratulace našim zástupcům na MČR a díky za reprezentaci oddílu!!
Ze strany trenérů nic než velká spokojenost a radost z práce s takovými svěřenci.