Hornická desítka

05.11.2016 00:00

31.Ročník běžeckého svátku našeho okresu je za námi. Ano přátelé Hornická desítka konaná každoročně první sobotu v listopadu ve Frýdku-Místku je ta tam. Opět si musíme počkat rok na celodenní závodění od nejmenších až po osmdesátileté. Celý tento vydařený den nelze hodnotit jinak než kladně. Počasí si pořadatelé objednali naprosto skvělé. Polojasno, teplota kolem 10°C a sucho, akorát větřík občas pozlobil, to už ale k podzimnímu počasí patří.
Celkem letošní hornickou desítku absolvovalo 2913 běžců včetně dětí!
Za náš klub startoval také rekordní počet běžců, celkem za nás startovalo i s nejmenšíma 57 běžců a to jsem nezapočetl rodiče kteří se „hecli“. Viděl jsem je totiž běžet běh pro zdraví o délce jednoho kilometru. Výborně rodičové milí, možná vás to nakopne a začnete běhat s námi. Všichni jsme takhle začínali.
Nyní k samotným závodům kde jsme vybojovali celkem 17 medailí.
Mílaři:
I když nás na mílařské trati 3333m startovalo minimum, celý závod se pro náš klub stál zlatým dolem. Tuto trať totiž vyhrál náš René Sasyn, který mimo jiné zvítězil i ve své kategorii v běhu na 836m. Dále trať absolvoval také náš mladý kolega Marek Krišica na 16 místě. Super hoši!
Štafeta:
Dalšími startujícími na téhle trase byla naše skvělá štafeta. Dohromady to sice dělalo 10km, ale každý běžel úsek o délce 3333m a byli zlatí!! Štafeta ve složení Honza Lubojacki, Adam Kufa a Kuba Konderla vybojovala před Slezanem a Vítkovicemi zlato! Není co dodat, díky hoši za skvělou reprezentaci.
Hlavní závod 10km:
V hlavním závodu na 10km nás bylo také dobře vidět, většina si zaběhla osobní rekordy a kdo ne, tak ten si závod jistě dobře užil. Nejlépe se umístil Serhij Tkač na třetí příčce v juniorech, pak již následovala hezká umístění do první desítky a další skvělé osobáčky si zaběhli:
Josef Bielesz 4, Daniel Delina 6, Nikola Peterková 5, Hana Peterková 6, Lenka Peterková 7, Eva Galaczová 7, Václav Rylko 7, Jakub Cieslar 7, Libor Peterek 11, Ivana Lubojacká 11, Kamil Sasyn 13, Kamil Lubojacki 15, Jana Sasynová 19, Tomáš Ernst 27, Mariusz Supik 48.
Běhy mládeže:
Mládež si své odbyla převážně v dopoledních hodinách. Na tratích 80m, 150m, 300m a 836m bylo třeba bojovat o každý centimetr. Konkurence byla totiž obrovská, představte si, že celkem startovalo 1043 dětí.
Na nesoutěžním běhu na 80m vše zahájila naše 19 měsíční Natálka Lubojacká, která se širokým úsměvem trať zvládla v osobním rekordu a ještě během závodu i pokecala se soupeři. Na kratších tratích do 300m nám medaili vybojoval Samuel Mitrenga a to za třetí místo.
Na trati 836m, kterou běželi všichni od ročníku 2008 se dařilo velmi slušně. V těžké konkurenci vybojovali medaile:
Kája Sasynová 1, Míša Šimurdová 3, Kateřina Supiková 3,  Markéta Sikorová 2, Natálie Ernstová 3, René Sasyn 1, František Szkatula 1, Jakub Samiec 2, Turek Vojtěch 3, Vojta Kulich 3.
Na dalších pěkných výsledcích se podíleli:
Markéta Sikorová 7, Tereza Martynková 14, Anežka Bojková 7, Klaudie Kulichová 14, Johana Čmielová 30, Veronika Martynková 43, Tereza Byrtusová 62, Barbora Čmielová 9, Karolína Anna Sikora 46, Alena Krčková 14, Julia Kobielusz 26, Kristýna Drinková 51, Elen Agata Sikora 9, Jana Martynková 13, Lucie Krčková 12, Adam Kufa 5, Jakub Konderla 4, Jan Lubojacki 17, Marek Krišica 19, Marek Sikora 5, Nikodem Mitrenga 12, Ondřej Samiec 4, Dawid Folwarczny 8, Daniel Kaleta 15, Szymon Mitrenga 30, Václav Szkatula 17, Matěj Samiec 30, Nikol Ernstová 4, Dorota Kaletová 14, Lenka Trombiková 16, Natálie Lubojacká 17.
Tenhle dlouhý seznam je radost psát. Vidíte sami, že účast i výsledky byly nádherné. Díky patří jak závodníkům, tak samozřejmě i rodičům, kteří děti podporují.