Běh na Filipku

25.09.2021 00:00

V sobotu se po dvou letech konal tradiční běžecký závod na Filipku. Start hlavního závodu od obecního úřadu v Návsí, cíl chata Filipka. Děti do 12 let poloviční trať se startem pod farmou na Filipce, cíl stejný. Počasí vyloženě běžecké, pod mrakem teplota kolem 15°C.
Opět se sešla spíše místní parta běžců, kteří si něco takového nenechají ujít.
I já bych s chutí vyrazil na šestikilometrovou trať, ale bohužel viróza si vybrala špatné datum.
Z našeho klubu vyrazilo na trať hlavního závodu 7 závodníků, na poloviční trati nás zastupovaly dvě děvčata.
V závodě zvítězil náš Marek Chrascina, který trať zdolal za rovných 23 minut. Jako první žena proběhla cílovou páskou naše Michaela Čmielová v čase 32:45, což je na patnáctiletou dívku velmi kvalitní výkon.
Na poloviční trati nás zastupovaly Viktorie Gorová a Markéta Sikorová. Děvčata si rozdělila první a druhou příčku, ale v cíli rozhodovaly opravdu jen milimetry.
Chlapce 12-15 let vyhrál Szymon Mitrenga, u dívek 12-15 let bylo pořadí:1. Míša Čmielová, 2. Kateřina Mendreková, 3. Tereza Burová, všechny naše.
Celkem za náš tým startovalo 9 běžců, kteří získali 4 první místa, dvě druhá a jedno třetí.